chastens ادویه کرگدن درمانی میلیون استفاده

chastens: ادویه کرگدن درمانی میلیون استفاده قیمتی ترین گران ترین ارزشمندترین

گت بلاگز کرمانشاه برگزاری همایش یکروزه ارزشیابی علم و پژوهش

همایش یکروزه ارزشیابی علم و پژوهش به وسیله بسیج اساتید دانشگاه رازی و انجمن علم اطلاعات و دانش شناسی کرمانشاه برگزار شد.

برگزاری همایش یکروزه ارزشیابی علم و پژوهش

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛محمدجوشقانی معاون پژوهش و فناوری اظهار داشت: دانشگاه رازی فرایندهای مختلفی در علم و اطلاعات انجام داده است تهیه چارت جهت کتابخانه مرکزی، ایجاد واحد علم سنجی در دانشگاه و همچنین تجمیع کتابخانه های دانشکده ها از جمله اقداماتی است که در این دانشگاه انجام شده است است.

وی گفت: امیدواریم واحد علم سنجی دانشگاه رازی به سمت واحد ارزیابی پژوهش و فناوری حرکت کند و همچنین اهداف عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را محقق سازد.

عبارات مهم : ایران

محمود مرادی مدیر انجمن علم و اطلاعات و دانش شناسی کرمانشاه از برگزاری دو همایش در سه ماه اخیر در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: برگزاری همایش کار آفرینی علم با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان و همایش ارزشیابی علم و پژوهش به وسیله بسیج اساتید دانشگاه رازی از جمله همایش هایی بوده است که به وسیله انجمن علم و اطلاعات و دانش شناسی کرمانشاه برگزار شده است است.

محمود مرادی دو وظیفه مهم و اساسی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دنیا اشاره کرد و گفت: در بحث آموزش فلسفه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تربیت دانش آموختگان در حوزه های فنی، علوم پایه، پزشکی و علوم انسانی، ارزشیابی و سنجش آن که روش های خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: در بحث پژوهش (تولید علم پژوهش) که بخشی بسیار مهم و اساسی از وظایف دانشگاه ها است و تولید مقالات و مجلات(علمی پژوهشی و…) گزارش علمی، آخر نامه ها، کتاب، استاندارد، مقالات همایش ها و سمینارها، دایرۀ المعارف ها، پتنت ها پروانه های ثبت اختراع و…توسط اساتید ،دانشجویان و پژوهشگران در حوزه های متفاوت تولید می شود باید به مسأله ارتباط با تولیدات علمی و ارزشیابی آنها توجه کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه رازی به دو نظر کمی و کیفی در ارزشیابی تولیدات علمی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: نظر کمی می تواند تعداد و شمار تولیدات علمی باشد و کیفی اثربخشی احساسی و اقتصادی مطابق نیاز های جامعه باشد.

رئیس انجمن علم و اطلاعات و دانش شناسی کرمانشاه بیان داشت: بر اساس پایگاه استنادی ISI در سال ۲۰۱۳ سهم کشور عزیزمان ایران از تولید کمیت علم دنیا رتبه ۱/۳۳ بوده است که ۱/۳۸ _ در سال ۲۰۱۴، ۱/۴۸-۲۰۱۵و ۱/۷۷-۲۰۱۶ بوده است.

وی گفت: رشد و تولید کمیت علم در دنیا در سال ۲۰۱۶ بین ۲۵۵ کشور کشور عزیزمان ایران با ۱۴ درصد رتبه نخست، روسیه ۹درصد دوم، چین ۴ درصد سوم و لهستان و ترکیه دو نیم درصد چهارم به خود تخصیص داده شده است دادند.

مرادی تاکید کرد: رشد تولید کمیت علم یکی از شاخص های توسعه علمی است ولی مسأله مهم اثربخشی تولیدات علمی هست. بنابراین در عین توجه به کمیت تولید علم به شاخص های اساسی و مهم که شامل:کیفیت تولید علم، دیپلماسی علمی و همچنین اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی علم تولید شده است اهمیت بسزایی دارد توجه کرد.

وی در آخر به تولیدات علمی کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: تولید علم کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ در دنیا ۱/۵ درصد بوده است.

و همچنین تولید علم انتشار یافته در I S I در سال ۲۰۱۵، ۱/۵ درصد، در سال ۲۰۱۶، ۱/۸ درصد و در آخر سال ۲۰۱۶ در پایگاه I S I و اسکوپوس کشور عزیزمان ایران از نظر تولید مقالات علمی رتبه ۱۶ دنیا را کسب کرد.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: ایران | همایش | اطلاعات | دانشگاه | کرمانشاه | کرمانشاه | همایش | ارزشیابی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog